Wampiry wolą szatynki – Kerrelyn Sparks

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

352x500

Zabije każdego nieumarłego na swojej drodze. No chyba, że jesteś seksownym szkotem w kilcie – wtedy możemy negocjować.

Emma nienawidzi wampirów z całego serca. Odkąd jej rodzice zginęli z rąk jednego z nich poświęciła całe swoje życie na walkę i zemstę. Uczestniczy w specjalnym programie CSI, która zrzesza członków o nadprzyrodzonych zdolnościach i determinacji, aby bez przeszkód likwidować napotkane wampiry. Sama Emma zabiła już kilka nieśmiertelnych podczas swoich nocnych „spacerów”.

Natomiast nad środowiskiem wampirów wisi groźba wojny. Ktoś bezkarnie morduje rosyjskie wampiry w Central Parku. Malkomenci oskarżają o te czyny klan Romana, więc atmosfera jest dosyć napięta.

Angus, jako przedstawiciel brytyjskiego klanu, główny dowodzący wojsk Romana i zarazem jego najlepszy przyjaciel postanawia poznać zabójcę i skutecznie ukrócić wszelkie zabójstwa na ich terytorium. Nie spodziewał się, że rozwiązanie problemu wcale nie będzie takie proste, szczególnie, że przeciwnikiem okaże się uparta, rudowłosa piękność na którą nie można w żaden sposób wpłynąć i jest tak przekonana o słuszności swoich działań, że nawet nie zwraca uwagi na sugestie szkota.

Pierwsze spotkanie Angusa i Emmy przypominało cisze przed burzą. Już od początku czuć iskry przepływające między nimi, co zwiastuje, że każde kolejne spotkanie będzie łączyło się z jeszcze mocniejszym magnetyzmem między nimi.

Emma dopiero po chwili zorientowała się, że Angus może być wrogiem, natomiast Angus dostał jeszcze większej motywacji, aby powstrzymać Emmę od działania na szkodę wampirów. Jedno jest pewne – ciężko im o sobie zapomnieć.

Znajomość Emmy i Angusa to niekończące się pasmo przygód. Nocne spacery po Central Parku, randka w środku nocy na szczycie wieży Eiffla… Nie ma co, Szkoci potrafią wykazać się romantyzmem ;) Silni, niezależni, uparci do bólu i oddani temu co robią – to wszystko składając się w całość daje bardzo interesujący obraz :D

To nie jest opowieść tylko o miłość.
To nie jest opowieść tylko o tym co dobre i złe.
To nie jest opowieść tylko o wampirach.
To opowieść nie do opisania jednym zdaniem.

Zarówno Emma i Angus odnajdują w sobie coś nowego. Emma zdaje sobie sprawę, że już nie jest sama, że ma wokół siebie ludzi na których może liczyć. Zauważa, ze jej życie ogranicza się tylko do zemsty i daje sobie szansę, aby to zmienić. Z kolei Angus łagodnieje i uczy się na nowo ufać. Obydwoje uczą się czegoś od siebie.

Cenię Kerrelyn Sparks nie tylko za jej humor, błyskotliwość czy genialnie wykreowanych bohaterów, ale też za to, że zawsze znajdę między wierszami jakąś dobrą radę, a przy okazji świetnie się bawię przy czytaniu.

Książka nie tylko dla szatynek ;)

wampiry wolą szatynki  – Próbujesz mną manipulować. Nie pozwolę, żebyś igrał z moim umysłem.
- A z ciałem mogę?

Print Friendly

  • Facebook
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×