Opowiadania Edgara Allana Poe

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

edgar-allan-poe_7864

Jako osoba, która z pasją uczy się języków chętnie sięgam po nowe metody nauki. Zróżnicowane formy nie tylko nie pozwalają mi się nudzić, ale też pobudzają mnie do myślenia, dalszego sięgania w głąb języka i coraz większej motywacji. Tym razem chciałabym Wam przedstawić nowość wydawnictwa Poltex czyli klasyka z angielskim.

O Poe każdy słyszał. Wielki autor co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości. Czytałam wiele z jego dzieł po polsku, więc korzystając z okazji postanowiłam spróbować tym razem po angielsku.

Seria tych publikacji jest świetnym uzupełnieniem nauki. Dlaczego? Od każdego lektora usłyszycie, że najlepszym sposobem na efektywną naukę języka jest zanurzenie się w nim. Oglądanie programów, słuchanie radia czy czytanie książek. Jednak, nie ukrywajmy, nie jest łatwo czytać, gdy nie kluczowych słów. To nie tylko sprawia, że nie do końca jesteś pewny czy dobrze rozumiesz i łatwo się można zniechęcić. A siedzenie ze słownikiem i sprawdzanie co chwilę nowych słów? Ja nie mam tyle wytrwałości i raczej wątpię czy ktokolwiek byłby zainteresowany takim rozwiązaniem.

Autorzy zamieścili marginesy na każdej stronie, gdzie podświetlone słowa mają swoje tłumaczenie na język polski. To genialny pomysł. Od razu mogę sobie sprawdzić co to za słowo, a umiejscowione w kontekście pozwala mi zapamiętać nie tylko znaczenie, ale też chociażby kolokacje.

Dodatkowo plusem są krótkie zadania na końcu opowiadań. Kilka pytań ze zrozumienia tekstu i odnoszące się do nowo poznanego słownictwa. Oczywiście, jest to opcjonalne, ale ja chętnie z tego korzystam. Cofam się, analizuje, powtarzam słówka. Całkiem przydatne.

Książka może nieco straszyć swoją objętością, ale bez obaw. Całość jest podzielona na mniejsze sekcje, tak więc można sobie dawkować przyjemność uczenia się i czytania jednocześnie. Sama dzielę sobie to na tygodniowe sekcje, tak, aby mieć czas na naukę słówek. U mnie ten system się sprawdza.

Niech was nie zmyli napis na okładce “miła i przyjemna nauka języka”. Poe i jego opowiadania nie raz spowodują, że włos wam stanie na głowie and scare you out of mind ;)

Udanej lektury/nauki !

Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×