Ktoś we mnie – Sarah Waters

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

493177-352x500

Porywająca historia, wciągająca od pierwszych stron! Nie przespałam nocy czytając! Genialna, zachwycająca, moja ulubiona – mogę tak wymieniać bez końca. Tylko nic z tych rzeczy nie odnosi się do tej książki.

Mnie nie zachwyciła. Powojenna Anglia. Pełna ruin, chwastów, ofiar wojennych. Zero radości, życia – ciemno i ponuro. Główny bohater, lekarz, dostaje zawiadomienie i wybiera się do rodziny Ayresów. Kiedyś byli arystokracją, pamięta niesamowite bale wydawane w ich rezydencji. Teraz wita go zdziwaczała staranna panna, jej brat z problemami, matka żyjąca jakby w innej rzeczywistości oraz pies. On wydaje się być normalny z całej tej gromadki.

Przez pierwszą część książki próbujemy się dowiedzieć o co tam w ogóle chodzi i ziewając raz po raz słuchamy opisów jak cudnie było przed wojną. W między czasie odkrywamy, że tam straszy, ale w sumie kto by się tym przejmował, więc przysypiamy dalej. Później, gdy pojawia się nadzieja, że w końcu coś zacznie się dziać, gdy wygodnie siadam w fotelu przygotowując się na emocjonującą lekturę, autorka znów popada w letarg i cała moja ochota na czytanie znika.

Dziwi mnie to szczególnie, że wszystkie opinie o tej książce są pozytywne. Z kim bym nie rozmawiała to ceni i lubi powieści autorki. Ja przeczytałam jedną – właśnie tą – i póki co nie mam ochoty na więcej.

Jak dla nie, szkoda czasu, chyba, że jesteście zakochani w tego typu powieściach. Kto co lubi

Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×